MM18-00APS-ZC0
Cảm biến Sick MM18-00APS-ZC0 SICK Việt Nam
Hãng: SICK
Tên sản phẩm: MM18-00APS-ZC0
Bảo Hành : 12 Tháng ( chỉ bảo hành lỗi do nhà sản xuất )
Tình trạng hàng hóa mới 100%
Housing Cylindrical thread design
Housing Advanced
Thread size M18 x 1
Diameter Ø 18 mm
Sensing range Sn 5 mm … 120 mm 1)
Safe sensing range Sa 97.2 mm
Magnetic sensitivity ≤ 0.4 mT
Switching frequency 1,000 Hz
Connection type Male connector M12, 4-pin
Switching output PNP
Output function NO
Electrical wiring DC 3-wire
Magnetic alignment Axial
Enclosure rating IP67 2)
Cơ khí/ Điên tử
Supply voltage 10 V DC … 30 V DC
Ripple ≤ 10 % 1)
Voltage drop ≤ 1.5 V 2)
Current consumption 10 mA 3)
Time delay before availability ≤ 2 ms
Hysteresis 1 % … 10 %
Reproducibility ≤ 1 % 4)
Temperature drift (of Sr) ± 10 %
EMC According to EN 60947-5-2
Continuous current Ia ≤ 300 mA
Short-circuit protection ✔ 5)
Reverse polarity protection ✔
Power-up pulse protection ✔
Shock and vibration resistance 30 g, 11 ms / 10 … 55 Hz, 1 mm
Ambient operating temperature –25 °C … +75 °C
Housing material Metal, Nickel-plated brass
Housing length 65 mm
Thread length 40 mm
Tightening torque, max. ≤ 25 Nm