Cảm biến Sick MM18-70APO-VCK – SICK Việt Nam
Hãng: SICK
Tên sản phẩm: MM18-70APO-VCK
Bảo Hành : 12 Tháng ( chỉ bảo hành lỗi do nhà sản xuất )
Tình trạng hàng hóa mới 100%
Housing Cylindrical thread design
Housing Short-body
Thread size M18 x 1
Diameter Ø 18 mm
Sensing range Sn 0 mm … 70 mm 1)
Safe sensing range Sa 56.7 mm
Magnetic sensitivity ≤ 0.7 mT
Switching frequency 1,000 Hz
Connection type Male connector M12, 4-pin
Switching output PNP
Output function NC
Electrical wiring DC 3-wire
Cơ khí/ Điện tử
Supply voltage 10 V DC … 30 V DC
Ripple ≤ 10 % 1)
Voltage drop ≤ 2 V 2)
Current consumption 10 mA 3)
Time delay before availability ≤ 20 ms
Hysteresis 1 % … 10 %
Reproducibility ≤ 1 % 4)
Temperature drift (of Sr) ± 10 %
EMC According to EN 60947-5-2
Continuous current Ia ≤ 200 mA
Short-circuit protection ✔ 5)
Reverse polarity protection ✔
Power-up pulse protection ✔
Shock and vibration resistance 30 g, 11 ms / 10 … 55 Hz, 1 mm
Ambient operating temperature –25 °C … +75 °C
Housing material Stainless steel, V4A
Housing length 50 mm
Thread length 32 mm
Tightening torque, max. 40 Nm