Cảm biến Sick OD85-20T1 – SICK Việt Nam
Hãng: SICK
Tên sản phẩm: OD85-20T1
Bảo Hành : 12 Tháng ( chỉ bảo hành lỗi do nhà sản xuất )
Tình trạng hàng hóa mới 100%
Xuất xứ : EU
  • Mô tả
Đặc tính
System part Sensor head
Cơ khí/ Điện tử
Warm-up time ≤ 5 min
Housing material Metal (Aluminum)
Window material Glass
Connection type 0.5 m cable with connector 1) 2)
Indication LEDs, 1.4” color display on evaluation unit
Weight 250 g 3)
Dimensions (W x H x D) 25.9 mm x 71.5 mm x 53.2 mm
Enclosure rating IP67
Protection class III
Hiệu suất
Measuring range 65 mm … 105 mm 1)
Target Natural objects
Repeatability 5 µm 2)
Linearity ± 40 µm 2)
Response time ≥ 0.5 ms 3)
Measuring frequency ≤ 10 kHz
Output time ≥ 0.1 ms
Light source Laser, red
visible red light
Laser class 2 (IEC 60825-1:2014, EN 60825-1:2014) 4)
Typ. light spot size (distance) 70 µm x 290 µm (85 mm)