GRSE18S-P1127
AFS60I-S4AC016384
WTB12-3P2413
GL2S-P0311S08
WTB4S-3P2262
GRSE18S-P1127
AFS60I-S4AC016384
WTB12-3P2413
GL2S-P0311S08
WTB4S-3P2262
Cảm biến Sick GRSE18S-P1127 – SICK Việt Nam
Hãng: SICK
Tên sản phẩm: GRSE18S-P1127
Bảo Hành : 12 Tháng ( chỉ bảo hành lỗi do nhà sản xuất )
Tình trạng hàng hóa mới 100%
Xuất xứ : EU
  • Mô tả
Đặc tính
Sensor/ detection principle Through-beam photoelectric sensor
Dimensions (W x H x D) 18 mm x 18 mm x 38.1 mm
Housing design (light emission) Cylindrical
Thread diameter (housing) M18 x 1
Optical axis Axial
Sensing range max. 0 m … 15 m
Sensing range 0 m … 10 m
Type of light Infrared light
Light source LED 1)
Light spot size (distance) Ø 420 mm (10 m)
Wave length 850 nm
Adjustment Potentiometer, 270°
Potentiometer
Cơ khí/ Điện tử
Supply voltage 10 V DC … 30 V DC 1)
Ripple ± 5 Vpp 2)
Current consumption 30 mA
Switching output PNP
Output function Complementary
Switching mode Light/dark switching
Output current Imax. 100 mA 3)
Response time < 500 µs 4)
Switching frequency 1,000 Hz 5)
Connection type Cable, 4-wire, 2 m 6)
Cable material PVC
Circuit protection A 7)
B 8)
D 9)
Protection class III
Housing material Plastic, ABS
Optics material Plastic, PMMA
Enclosure rating IP67
Items supplied Fastening nuts (4 x)
EMC EN 60947-5-2
Test input Sender OFF at “Test” 0 V
Ambient operating temperature –25 °C … +55 °C 10)
Ambient storage temperature –40 °C … +70 °C