CQ28-10NNP-KW1S03
Cảm biến Sick CQ28-10NNP-KW1 – SICK Việt Nam
Hãng: SICK
Tên sản phẩm: CQ28-10NNP-KW1
Bảo Hành : 12 Tháng ( chỉ bảo hành lỗi do nhà sản xuất )
Tình trạng hàng hóa mới 100%
Xuất xứ : EU
  • Mô tả
Đặc tính
Housing Rectangular
Dimensions (W x H x D) 28 mm x 46 mm x 5.5 mm
Sensing range Sn 1 mm … 10 mm
Safe sensing range Sa 7.2 mm
Installation type Non-flush
Switching frequency 10 Hz
Connection type Cable, 4-wire, 2 m 1)
Switching output NPN
Output function NC or NO
Electrical wiring DC 4-wire
Adjustment Single teach-in button (Sensitivity)
Cable (Sensitivity)
Enclosure rating IP68 2)
Cơ khí/ Điện tử
Supply voltage 10 V DC … 30 V DC
Ripple ≤ 10 %
Voltage drop ≤ 2.5 V DC 1)
Current consumption 12 mA 2)
Time delay before availability ≤ 300 ms
Reproducibility ≤ 5 % 3) 4)
Temperature drift (of Sr) ± 10 %
EMC According to EN 60947-5-2 5)
Continuous current Ia ≤ 200 mA
Cable material PVC
Conductor size 0.14 mm²
Short-circuit protection ✔
Reverse polarity protection ✔
Shock and vibration resistance 30 g, 11 ms / 10 … 55 Hz, 1 mm
Ambient operating temperature –20 °C … +85 °C
Ambient storage temperature –40 °C … +85 °C