CQ35-25NPP-KW1
Cảm biến Sick CQ35-25NPP-KW1 – SICK Việt Nam
Hãng: SICK
Tên sản phẩm: CQ35-25NPP-KW1
Bảo Hành : 12 Tháng ( chỉ bảo hành lỗi do nhà sản xuất )
Tình trạng hàng hóa mới 100%
Xuất xứ : EU
  • Mô tả
Đặc tính
Housing Rectangular
Dimensions (W x H x D) 35 mm x 69.5 mm x 15 mm
Sensing range Sn 4 mm … 25 mm
Safe sensing range Sa 18 mm
Installation type Non-flush
Switching frequency 50 Hz
Connection type Cable, 4-wire, 2 m 1)
Switching output PNP
Output function Complementary
Electrical wiring DC 4-wire
Adjustment Potentiometer, 270° (Sensitivity)
Enclosure rating IP67 2)
Cơ khí/ Điện tử
Supply voltage 10 V DC … 36 V DC
Ripple ≤ 10 % 1)
Voltage drop ≤ 2.5 V DC 2)
Current consumption 10 mA 3)
Time delay before availability ≤ 100 ms
Hysteresis 4 % … 20 %
Reproducibility ≤ 5 % 4) 5)
Temperature drift (of Sr) ± 10 %
EMC According to EN 60947-5-2 6)
Continuous current Ia ≤ 200 mA
Cable material PVC
Conductor size 0.34 mm²
Short-circuit protection ✔
Reverse polarity protection ✔
Power-up pulse protection ✔
Shock and vibration resistance 30 g, 11 ms / 10 … 55 Hz, 1 mm
Ambient operating temperature –25 °C … +75 °C